Що таке котли нижнього горіння?

НИЖНЄ СПАЛЮВАННЯ: ВИСОКА ЕФЕКТИВНІСТЬ ТА НИЗЬКА ТЕПЛОВА ІНЕРЦІЯ

Твердопаливні котли з нижнім спалюванням – нове покоління опалювального обладнання. Це можуть бути як дров’яні, так і вугільні котли. На відміну від традиційних котлів з верхнім горінням, в цих агрегатах горить нижній шар палива. У міру його вигоряння відбувається прогрівання верхнього шару і його переміщення вниз, ближче до зони горіння. Дим і полум’я в котлах такої конструкції направляються нагору по бічних каналах в теплообміннику. При Досипку нової порції палива воно потребує додаткового прогріванні, тому ККД котла не падає – теплова інерційність у них мінімальна.

У порівнянні з котлами з верхнім спалюванням, перевагами агрегатів з нижнім горінням є:

  • Більш високий ККД
  • Швидка окупність
  • Велика тривалість згоряння однієї закладки палива
  • Можливість додавання палива в топку без негативних наслідків для ефективності та повторного розпалювання

З недоліків можна відзначити необхідність частіше проводити їх чистку і важливість використання хорошого вугілля (газовий і довгополум’яне), який не схильний до спікання. Тим не менш, швидка окупність таких котлів перекриває ці недоліки.

Серед котлів Rakoczy екземпляри з нижнім горінням представлені серіями Popter D і Popter DS – котли з контролером і вентилятором. Ці вугільні котли відрізняються високим ККД 80% і зручною системою очищення решітки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *