Що таке котли верхнього горіння?

Котли з верхнім спалюванням існують не одне сторіччя – це традиційні агрегати, які виробляються і сьогодні. Котли тривалого горіння з верхнім спалюванням радують непоганим ККД, покупець любить їх за доступну ціну і просту конструкцію, та й у Європі такий тип спалювання запатентований неспроста.

Однак подібні агрегати не позбавлені недоліків, які стають помітними під час експлуатації котла.

Котли з верхнім горінням спалюють паливо, починаючи з верхнього шару, туди ж і здійснюється подача повітря. Найкраще такі котли себе показують при спалюванні закладки дров.

Найбільш ефективним варіантом застосування таких котлів є спалювання всієї закладки палива, і тільки після цього повинна б здійснюватися завантаження нової порції. Однак не кожен користувач хоче заново розпалювати котел, тому, як правило, паливо підкидає у міру його вигорання. При додаванні палива в агрегат з верхнім розпалом в топці знижується температура, на стінках котла утворюється конденсат і виділяється дим. Все це відбувається, поки температура палива не стабілізується.

Саме тому котли з верхнім горінням вважаються інерційними (ККД падає в момент завантаження палива) агрегатами, а їх теплова ефективність нижче, ніж у котлів з нижнім горінням. Якщо Ви захочете підкидати в такий котел нову порцію палива, не чекаючи закінчення згоряння старої закладки, будьте готові до наступного: у випадку з вологими дровами є ризик, що Вам доведеться заново розпалювати котел.

Зверніть увагу! Щоб уникнути закипання води в теплообміннику через різке підвищення температури, виробники дров’яних котлів з верхнім горінням не рекомендують перед розпалом заповнювати дровами всю топку. Спочатку рекомендується додати частина палива, розпалити, почекати якийсь час, і додати дрова до заповнення топки.

При виборі котла з верхнім розпалом враховуйте і наступне: якщо завантажувальна двері недостатньо широка, розпалювати наполовину заповнену дровами топку буде незручно. У цьому ракурсі найкраще проявили себе засипні котли Rakoczy Maxdrew – завдяки місткою топці і широкої завантажувальної дверцятах ці агрегати дуже зручні в розжиге.

Однак недооцінювати котли з верхнім спалюванням все ж не варто. Якщо не брати до уваги моделі з чавуну з морально застарілою конструкцією, де ККД всього близько 40%, а придивлятися до сучасних котлів тривалого горіння, можна знайти агрегати з дуже високим ККД. Найефективнішими котлами з верхнім спалюванням вважаються моделі з вентилятором, в яких в зону горіння подається заздалегідь підігріте повітря.

Саме верхнє спалювання характерно для дров’яних і багатопаливних універсальних котлів. Наприклад, в асортименті Rakoczy котли з верхнім горінням представлені дров’яними котлами Maxdrew і універсальними котлами на дереві і вугіллі Popter G / GS, в них встановлений вентилятор і контролер.

ККД всіх вищеперелічених котлів становить 76%!

Головними перевагами котлів з верхнім спалюванням є висока надійність, обумовлена ??відсутністю надскладної електроніки, і довговічність (теплове навантаження в топці розподіляється рівномірно). А головними недоліками таких котлів, у порівнянні з агрегатами з нижнім згорянням, можна вважати більш низький ККД, високу ймовірність утворення конденсату і вимогливість до вологості палива.