Як збільшити час роботи твердопаливного котла між двома завантаженнями?

 Таким питанням рано чи пізно задається кожен власник котла на твердому паливі. Навіть якщо у Вас сучасний котел, Ваш будинок добре утеплений, Ваша система опалення нормально працює і Ви заходите в котельню не частіше ніж раз на добу, Вам все одно є сенс прочитати цей текст до кінця. Тому що навіть Вашу систему можна довести до досконалості.

Тоді постає питання: для чого потрібна акумулююча ємність у системі опалення з твердопаливним котлом?

Якщо в системі встановлена акумулюючи ємність, так як уже було сказано, котел не треба розпалювати так часто, оскільки в такій системі набагато ефективніше використовується енергія палива. Система з акумулюючим баком більш гнучка, так як котел і бак можна встановити де завгодно, наприклад, у окремому приміщенні.

З прямоточною системою тепло від котла надходить безпосередньо до споживачів енергії (радіаторів, водонагрівачів, теплої підлоги). Така система вимагає постійної уваги людини – її треба весь час регулювати для того, щоб досягти бажаної температури в приміщенні. Регулювати прямоточну систему можна тільки шляхом зміни кількості повітря, що подається в котел через заслінку. Котел у такій системі працює неефективно, може диміти і коптити, тоді  котел і димохід покриваються сажею. Не кажучи вже про шкоду, якої завдають навколишньому середовищу.

Крім того, при ручному регулюванні  температура в системі не буде узгоджена із зовнішньою температурою – котел буде виробляти постійну кількість теплової енергії, а не підтримувати бажану температуру в будинку (клімат-контроль). Тому, якщо хочете, щоб Ваша система підтримувала комфортну температуру, яка Вам потрібна, необхідна наявність у системі пристроїв автоматичного контролю і регулювання з датчиками температури на вулиці і в приміщенні. Ефективність у тому, що навіть якщо температура на вулиці не дуже низька, ви тим не менш можете топити котел на повній потужності, акумулюючи надлишок тепла в баку, з якого воно потім буде поступово витрачатися на опалення будинку. Особливо з нестабільною температурою теперішнього клімату в опалювальний сезон при низьких температурах паливо буде використовуватися більш ефективно, ніж при вищих, тому що при відсутності буфера паливо використовується нераціонально: тепло немає де зберігати і воно викидається в димохід.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *